skip to Main Content

Jak jednou řekl jeden moudrý muž, při práci s lidmi vstupujeme na posvátnou půdu. Tato posvátná půda musí být prosycena důvěrou, respektem a úctou. Bezesporu to platí i pro koučování. Díky důvěře se koučovaný může kouči otevřít a využít jejich vztah k práci na sobě samém. Kouč díky důvěře v jeho potenciál nechává koučovaného dospět k řešením vlastními silami a umožňuje mu posílit své schopnosti, odpovědnost i sebevědomí.

Z mého pohledu musí stát za prací kouče také skutečný zájem a snaha pomoci koučovanému najít cestu k vlastnímu řešení. Pozorné naslouchání a kladení otázek, které řešení nenavrhují, ale vedou koučovaného k tomu, aby k němu dospěl sám, ale není jednoduchá disciplína, přesto ji musí zvládnout každý kouč.

Jejím základem jsou otázky, nejlépe konstruktivní a otevřené, které koučovaného přivedou někdy k dlouhému uvažování nad tématem, kterým se ještě nezabýval, jindy k zformulování odpovědi, kterou v sobě sám už dlouho nosí.Pro kladení takových otázek je často výhodou to, že kouč není vždy expertem v oblasti, kterou se zabývá koučovaný. Kouče nic nesvádí dávat klientovi rady, jeho otázky jsou víc „out of the box“ a nabízejí větší prostor k posunu vpřed.

Nehledáte-li rady, ale spíš vlastní řešení, budu Vám svými otázkami na této cestě velice rád nápomocen.

Ceník služeb platný od 01/2021

Fyzické osoby                   1000,–/hod

Právnické osoby                3000,–/hod

Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

V případě osobní schůzky je platba na místě v hotovosti. V případě sezení přes skype se platí bankovním převodem, a to před začátkem schůzky.

Close search
Back To Top
×Close search
Search